TĚHOTENSKÁ

MASÁŽE PRO TĚHOTNÉ


I v těhotenství si můžete dopřát blahodárné účinky masáže. 

Masáž pro těhotné slouží ke zmírnění těhotenských obtíží, zvláště bolestí zad a k celkové pohodě, příznivě působí na zdraví budoucí maminky i plodu. Pomáhá zmírňovat bolesti hlavy a pocity nevolnosti, zlepšuje spánek a posiluje funkci svalů zejména v namáhané oblasti zad. Snižuje stres a napětí, a prospívá toku kyslíku a živin k dítěti.  Pravidelná masáž usnadňuje průběh celého těhotenství. Z masážních olejů jsou vhodné neutrální, citrusové a kosodřevinové éterické oleje. Dokud je pro těhotnou příjemná poloha na břiše, probíhají masáže ve standardní poloze vleže. V pozdějších fázích těhotenství se masáže provádí vleže na zádech (při reflexní masáži, při masáži končetin a hlavy), na boku a vsedě (při masáži zad a šíje). 

Masáže v těhotenství jsou velice příjemné a můžete si je užívat až do období těsně před porodem, záleží vždy na vašich subjektivních pocitech

Masáže maminek po porodu

Po porodu a šestinedělí můžete opět začít chodit na masáže. Pomohou vám vrátit se brzy zpět do kondice a do psychické pohody. Po ukončení plného kojení doporučujeme maminkám manuální lymfatickou masáž, která slouží k celkové detoxikaci, odvodnění a k návratu postavy, jakou jste měli v době před těhotenstvím. Úbytky obvodů činí až několik centimetrů.